bizi takip edin
bizi takip edin
bizi takip edin

Yeşilçam Kuşağı

YEŞİLÇAM EFSANELERİ LİDER HABER’DE

Geçmişe ve Yeşilçam’a yolculuk Antalya’nın Lider Haber kanalıyla olacak. Lider Haber’de eski Türk filmlerinin tadına doyamayacaksınız. Çocukluğumuzda tebessümle izlediğimiz, en saf duyguları yoğun yaşadığımız, Yeşilçam sineması (eski Türk filmleri) Lider Haber ekranlarında olacak. Eski Türk filmlerindeki saf duygulara Lider Haber ile tekrar kavuşacaksınız. Bütün Türkiye, pirüpak ve güzel duyguların hüküm sürdüğü o Yeşilçam filmleri ve eski Türk filmlerini izleyerek büyüdü. Herkesi eski Türk filmleri heyecanıyla ekranlarımıza bekliyoruz. Yeşilçam filmler kimi zaman en iyi yoldaşımız, kimi zaman da en iyi sırdaşımız oldu. Eski Türk filmleri bizi bize anlatıp hayat dersleri verdiler ve o hayat dersleri ile yaşamımıza yepyeni şekiller verdik. Yeşilçam filmleri sırtımızı dayayabileceğimiz bir dayanaktan ziyade, samimiyetin ve sıcaklığın merkezi oldular, çünkü hiçbir zaman eskimiyorlar. Antalya’da hem yazılı, hem görsel medyada başarı elde eden Lider Medya, Yeşilçam filmleri ve eski Türk filmleriyle izleyicilerine keyifli saatler vadediyor.

İZLEYİCİNİN UĞRAK NOKTASI

Lider Haber, canlı yayınların yansıra keyif almak isteyen izleyicilerin uğrak noktası oldu. Eski Türk filmlerine özlem duyanları Lider Haber ekranına bekliyoruz. Yeşilçam’da Battal Gazi’yi, aşk filmlerinin aranan jönü Orhan Gencebay’ı, yaşadığı acıları filmlerine yansıtan Müslüm Gürses’i, Sert Bakışlı Kadir İnanır’ı, Yeşilçam’ın sultanı Türkan Şoray’ı, filmlerinde en masum duyguları yaşatan Hülya Koçyiğit’i ya da Güllüşah’ı kim unutabilir ki? Yeni nesil bile halen bu Yeşilçam ve eski Türk filmlerini konuşuyor ve hatta son zamanlarda yeniden Yeşilçam’a ciddi bir dönüş var. Yeşilçam filmleri hiçbir zaman eskimiyor. Nostalji etkisini yaratmak adına o tatta filmler çekmeye çalışıyorlar ama aynı tadı bulamıyoruz. O aradığımız Yeşilçam’ın nostalji tadını Lider Haber ekranlarında sizlere sunacağız. Seyirciyi ajite eden, içi çok dolu olmayan, gereksiz yere şişirilmiş ve sadece eğlencelik ambalajında paketlenmiş filmlerden sıkıldıysanız Lider Haber’ye bekleriz.

LİDER İLE GÜLECEKSİNİZ

Dönem ve yaşam şartlarının değiştiğini göz önünde bulundurursak, kalbe dokunmayan filmlerden sıkılan insanlar geçmişin ayak seslerine kulak verip özel bir bağ kurmak isteyenler Lider Haber’de Yeşilçam filmleriyle buluşuyor. Amerikan kültürü ile dolup taştığımız şu günlerde, eski Türk filmlerine olan özlem gittikçe artıyor. Bazen aynı sahneleri izliyor gibi oluyoruz, bu da üretimin azaldığının net bir göstergesi. Üretilen zamanların sineması için en doğru adres Lider Haber. 1970’lerin Yeşilçam kuşağının en güzel filmlerini Lider Haber’de sizlerle buluşturuyoruz. Hülya Koçyiğit, Türkan Şoray, Fatma Girik, Gülşah Soydan, Müslüm Gürses, Ferdi Tayfur, Cüneyt Arkın, Orhan Gencebay ve Ediz Hun gibi Türk sinemasının en önemli sanatçılarıyla kah gülecek kah hüzünleneceksiniz.