bizi takip edin
bizi takip edin
bizi takip edin

Yeşilçam Kuşağı

Gülşah Küçük Anne

Gülşah Küçük Anne

Gülşah Soydan - Hülya KoçyiğitGülşah Küçük Anne; Hülya Koçyiğit, Gülşah Soydan ve Fikret Hakan'ın oynadığı 1976 yıl yapımı Türk filmidir.

Gülşah Küçük Anne film oyuncuları; Gülşah Soydan, Hülya Koçyiğit, Fikret Hakan, Gülistan Okan, Hulusi Kentmen, Ayşen Gruda, Kamer Sadık, Nubar Terziyan, Atilla Ergün, Hüseyin Kutman, Sırrı Elitaş, tevhid Bilge, Renan Fosforoülu, İhsan Yüce, Nermin Özses, Ahmet Turgutlu, Meral Kurtuluş, Sıdıka Duruer'dir.

Gülşah Küçük Anne konusu; Filmde, ailesinden uzakta kalan küçük bir kızın mücadelesi anlatılır. Gülşah, Nurten ve Murat çiftinin mutlu çocuğudur. Nurten ikinci çocuğunu doğurur. Fakat bebeğin doğumu, onlar için sonun başlangıcı olur. Maaşına zam alamadığı için işinden ayrılan Murat, patronunu öldürmekle suçlanır. Üstelik şahitler arasında onunla gizli ilişki yaşadığını iddia eden bir de kadın vardır. Nurten yıkılmıştır. Murat’la yüzleşmek için cezaevine gider. Eve dönerken kafası karma karışıktır. O dalgınlıkla bir arabanın altında kalır ve ağır yaralanır. Bütün ailenin ve küçük kardeşinin yükü Gülşah’ın omuzlarında kalmıştır.

Gülşah Küçük Anne filminin senaryosunu Erdoğan Tünaş yazmış, yönetmenliğini de Orhan Elmas üstlenmiştir. Gülşah Küçük Anne filmlerinin müziğini Cahit Berkay yapmıştır.