bizi takip edin
bizi takip edin
bizi takip edin

Yeşilçam Kuşağı

Gülşah

Gülşah

Gülşah Soydan - Hülya KoçyiğitGülşah, yönetmenliğini Orhan Aksoy'un üstlendiği, başrollerini Gülşah Soydan, Hülya Koçyiğit ve Cemil Şahbaz'ın paylaştığı 1975 yapımı Türk komedi filmidir. Filmde, eve gelen dadıları sevmeyen annesiz küçük bir kız çocuğunun öyküsü anlatılmaktadır.

Gülşah Filminin oyuncuları: Gülşah Soydan, Hülya Koçyiğit, Cemil Şahbaz, Nil Burak, Münir Özkul, Neriman Köksal, Mürüvvet Sim, Sami Hazinses, Cevat Kurtuluş, İsmail Hakkı Şen, Haydar Karaer, Renan Fosforoğlu, Müşerref Çapın, İlhan Hemşeri, Ayla Oranlı, 

Gülşah filminin konusu: Filmde, Gülşah’la dadıları arasındaki maceralar anlatılır. Annesiz büyüyen Gülşah, dedesinin ve evde çalışan uşakların da yardımıyla dadılarını evden kaçırır. Babası, Gülşah’a yeni dadı olarak Zeynep’i getirir. Zeynep, diğer dadıları kaçırtan şakaların tamamını atlatmanın bir yolunu bulur. Gülşah da zamanla Zeynep'i sevmeye başlar. Gülşah, Zeynep’in dadısı değil annesi olmasını ister. Bunun için dedesinden yardım talep eder. Babası ise anne adayı olarak bir başkasını tanıştırır. Gülşah’ın bu durum için de plânları vardır.