bizi takip edin
bizi takip edin
bizi takip edin

Yeşilçam Kuşağı

Kurbağalar

Kurbağalar

Hülya Koçyiğit - Talat BulutKurbağalar, Hülya Koçyiğit ve Talat Bulut'un başrollerini paylaştığı 1985 Türk Filmidir.
 
Kurbağalar filmi Edirne'nin Keşan ilçesinde geçmektedir.

Kurbağalar Filminin diğer oyuncuları: Yaman Okay, Hikmet Çelik, Nesrin Çetinel, Tomris Oğuzalp, Ferda Ferdağ,  Yavuzer Çetinkaya, Metin Çekmez, Ümit Yesin, Selahattin Fırat'tır.

Kurbağalar filmi yönetmeni Şerif Gören, senaryosunu Özden Çankaya , Osman Şahin , Erdoğan Engin yazmıştır.
Kurbağalar filminin yapımcısı Selim Soydan , Emrah Şimşit'tir.
Kurbağalar filminin müzikleri Attila Özdemiroğlu'na aittir.
Kurbağalar filminin görüntü yönetmeni Erdoğan Engin'dir.


Kurbağalar filminin konusu: 1986 yılında Sinema Yazarlarının En İyi On Film seçiminde 4. olan Kurbağalar çeşitli festivallerden de başarı ile döndü. 
Yaşamlarını domates, biber ve kurbağa toplayarak geçiren köylülerden Elmas Kadın (Hülya Koçyiğit), kocası öldürülünce genç yaşta dul kalır. Kocasız kalan Elmas, günden güne büyüyen çocuğuyla yaşam savaşı verir. Bankaya ve kooperatife olan borçlarını ödeyebilmek için durmadan çalışmak zorundadır. Bu arada köyün delikanlıları da Elmas'a rahat vermezler. Ama genç kadın, 7 yıl hapiste yattıktan sonra özgürlüğüne kavuşan Balkanlı Ali'ye (Talat Bulut) kanı kaynar. Ali de Elmas''a sevdalıdır. Onunla evlenmek ister. Ama bir gecelik bir beraberlikten sonra Ali'nin bu tutkusundan vazgeçtiği görülür. Çünkü bu evliliğe karşı çıkan Ali'nin dul annesidir. Elmas kaderine boyun eğerek yaşamını kurbağalar dünyasında sürdürecekt